Шацький національний парк

ШАЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЧИЙ ПАРК

Шацький національний природничий парк унікальна еко-система озерно - болотно - лісових комплексів, які є найбільшими в Європі. Створений був з метою збереження, розвитку та раціонального використання унікальних природних умов у 1983 на базі вже існуючих ландшафтних заказників Шацького району. Розташований Шацький національний природничий парк в північно західній частині України Волинської області на території Поліського краю на висоті 170 метрів над рівнем моря.

Територія шацького національного парку є однією з найбільших озерних систем Європи, оскільки на ній розташовано понад 30 озер різного походження. Походження більшості озер шацького парку є льодовиково карстовим про, що свідчать характерні водно-льодовикові форми рельєфу дна та території . Найбільшими озерами парку є Пулемецьке, Луки, Люцимир, але з поміж усіх їх справжнім велетнем є озеро Світзь, яке займає площу понад 2600 га . Крім цього озеро Світзь є найбільшим озером природного походження України довжина якого становить понад 9,2 км, а ширина 4 км. Також рівним по глибині оз. Світязь в Україні немає , максимальна глибина озера сягає близько 60 м.

Болотна система парку представлена здебільшого мезотрофними та евтрофними осоковими болотами, та трапляються тут і нетипові для цього краю оліготрофні болота.

Ліси в заповіднику займають понад 51 % території, а це близько 27450 га, з яких переважна більшість високі добре зімкнені соснові ліси, решта це представники змішаних дубово-соснових лісів та ліщинових. Флора Шацьку також багата на дари природи такі як суниця, ужина та понад 70 видів грибів.

Недоторканість території та унікальні природні умови заповідника дало змогу активно розвиватися типовим представникам фауни поліського краю . Серед них лось європейський, кабан дикий, заєць сірий, вивірка звичайна. Представниками хижаків є лісова куниця, лисиця, горностай, ласка, борсук європейський, видра річкова. Серед мешканців тваринного світу є і червонокнижні види, такі як лебідь малий, горностай, жовта чапля, пугач, чапля звичайна та інші.

Унікальне поєднання мякого клімату краю, розташування великої кількості озер, лісових угідь, поліського колориту дало змогу створити умови для відпочинку та оздоровлення на території Шацького національного парку.